Współczesny, prosty design nieśmiertelnego  moździerza, nóż do ziół chowany w poręcznym pudełku i wiele innych kuchennych akcesoriów znajdziemy w pracowni projektowej firmy josephjoseph. Przydatną cechą produktów, jest możliwość mycia ich w zmywarce 🙂

Uwagę przyciąga porcelanowy moździerz do mielenia ziół i przypraw. Aż chce się go użyć, pomimo że praca z nim nie jest łatwa. Ale za to jaka przyjemna i pachnąca. Moździerz jest dwustronny – jak postawimy go do góry dnem, będziemy mogli używać miski o mniejszej lub większej pojemności.

 Duży tłuczek jest doskonale doskonale wyważony i wygodnie leży w dłoni, nie dając odczuć siły jaką wkładamy w mielenie – nawet podczas długotrwałego używania.

Niemal codziennie używamy w kuchni soku z cytryny, a czasami także z pomarańczy, czy grapefruita. Johephjoseph proponuje nieco inną, niż używane na co dzień, wyciskarkę do cytrusów.

Jest niezwykle wygodna i szybka w działaniu, a dzięki konstrukcji Catcher ™ pojemnikowi wyłapującemu niechciane pestki i miąższ – wyciskamy sam, czysty sok. Dla szklanki pysznego soku niepotrzebne już będzie rozkładanie całej sokowirówki 🙂

Ta jakże pożyteczna rzecz, jaką jest nóż do krojenia, może być także i bezpieczna. Zapewni to specjalny dysk, chowający w sobie ostrze noża. Plastikowe, eleganckie pudełko chroni tnące jego części, a antypoślizgowa część do trzymania zapewnia łatwość krojenia.

Podwójne ostrze doskonale i szybko potnie zarówno zioła, jak i twardsze przyprawy. Nadaje się do rozdrabniania wszystkich rodzajów ziół, czosnku, imbiru, orzechów, czy czekolady. Wystarczy wyjąć nóż, posiekać delikatnie zakrzywioną powierzchnią cięcia, a następnie bezpiecznie schować go do pudełka.

Niezwykle praktycznym pomysłem jest też składana tarka 🙂 Rozłożysz i schowasz do niskiej szuflady. Po prostu.

tagged in JosephJoseph