1 kwietnia 2015 roku rozpoczęła się II edycja konkursu dla architektów i projektantów wnętrz TEKA Inspiruje, organizowanego przez firmę TEKA, międzynarodową korporację z ponad 80-letnim doświadczeniem w produkcji urządzeń kuchennych i sanitarnych. Tym razem uczestnicy zostali poproszeni o przygotowanie projektu kuchni, który najlepiej oddawałby myśl słynnego projektanta Franka Lloyda Wrighta „Kuchnia sercem domu”.

Nadesłane projekty oceni jury w składzie: dr hab. arch. Joanna Maria Walendzik-Stefańska – Wydział Architektury Wnętrz ASP Warszawa, Maria Tyniec – projektantka wnętrz, malarka, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc – redaktor naczelna magazynu „M jak mieszkanie” oraz Iwona Kryczka – marketing manager Teka Polska. Przy wyborze zwycięzców jury będzie brało pod uwagę spójność projektu, funkcjonalność, zgodność z tematem i adekwatność rozwiązania przestrzennego do celu.

Nagrodami w konkursie są vouchery na zakup dowolnych urządzeń z bogatej oferty firmy TEKA, w skład której wchodzą m.in. piekarniki, płyty grzewcze, okapy, chłodziarko-zamrażarki, zlewozmywaki oraz baterie kuchenne i łazienkowe. Pierwsze miejsce to voucher na zakup urządzeń TEKA o wartości 10 000 zł., drugie miejsce voucher o wartości 5 000 zł., a trzecie miejsce voucher o wartości 3 000 zł.

„Postanowiliśmy zorganizować II edycję konkursu TEKA Inspiruje, ponieważ poprzednia spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród projektantów wnętrz. Otrzymaliśmy ponad 120 ciekawych projektów od uczestników z całej Polski, a jury miało naprawdę trudne zadanie, aby wyłonić laureatów. Nagrodzone prace można zobaczyć na stronie www.tekainspiruje.pl w zakładce wyniki” – mówi Iwona Kryczka, marketing manager TEKA Polska. – „Mamy nadzieję, że także w tym roku TEKA zainspiruje projektantów do stworzenia tak wielu oryginalnych koncepcji kuchni. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.”

Termin nadsyłania prac upływa 17 maja 2015 roku. Wszystkie informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.tekainspiruje.pl.