Ekskluzywna seria Lamborghini Aventador LP 700-4 Pirelli Edition jest uhonorowaniem 50-letniej i bieżącej współpracy Lamborghini z prestiżowym producentem opon Pirelli. Obie firmy dzieli nie tylko włoskie pochodzenie, ale także i przede wszystkim, stałe dążenie do innowacji technologicznych. Samochód zachowuje nie tylko wszystkie wyjątkowe cechy technologiczne, ale także wyjątkowy wygląd.

Aventador LP 700-4 Pirelli Edition 3

Dach wraz ze słupkami i pokrywą silnika w czarnym kolorze został skontrastowany z czerwienią pasków umieszczonych wzdłuż linii dachu samochodu. Nadwozie zostało pokryte  połyskującym lakierem w kilku kolorach. Natomiast zaciski hamulcowe oraz brzegi opon wykończono w czerwieni.

Aventador LP 700-4 Pirelli Edition 4

Miłośnikom marki przypadnie do gustu także wnętrze samochodu. Tapicerowane czarną alcantarą z czerwonymi kontrastowymi szwami. Czerwony pasek umieszczono także wzdłuż wewnętrznego sufitu. Skórzane wkładki zdobią drzwi i boki foteli. Samochód został wyposażony w silnik V12 charakterystyczny dla Aventador o mocy 515 kW (700 KM), z maksymalną prędkością do 350 km/h, przyspieszenie 0 do 100 km/h w 2,9 s. Samochód będzie dostępny w wersji coupé i roadster. Ta specjalna oferta trafi do sprzedaży w 2015 roku, a dokładna cena modelu nie została jeszcze ujawniona.

 

Aventador LP 700-4 Pirelli Edition 5

Aventador LP 700-4 Pirelli Edition 6

Aventador LP 700-4 Pirelli Edition 7

Źródło: http://www.lamborghini.com/en/home/