AeroMobil to prototyp latającego samochodu, który ma zwiększyć swobodę poruszania się. W ciągu kilku sekund będzie się przekształcać z samochodu w samolot, doskonale wykorzystując istniejącą infrastrukturę i otwierając drzwi prawdziwej podróży. W założeniu samochód będzie mógł być używany w ruchu drogowym tak jak każdy inny samochód, natomiast dodatkowo jako samolot będzie mógł korzystać z każdego portu lotniczego na świecie.

AreoMobil_

Podstawowym źródłem zasilania będzie benzyna. Obecny prototyp AeroMobil 3.0 jest ulepszoną wersją swojego poprzednika AeroMobil 2.5. Zbudowany z zaawansowanego materiału kompozytowego wykorzystuje szereg zaawansowanych urządzeń technologicznych. Ponadto, zmienny kąt natarcia skrzydeł i solidne zawieszenie znacząco zmniejszają wymagania startu.

AreoMobil_2Juraj Vaculik zapowiedział, że latający samochód już wkrótce zrewolucjonizuje rynek motoryzacyjny. Jego funkcjonowanie z pewnością wymusi restrukturyzację kontroli ruchu, jednak może stać się wspaniałym pojazdem w zatłoczonych miastach. Chociaż istnieje wiele powodów, aby pozostać sceptycznym wobec tego projektu AeroMobil może okazać się doskonałym środkiem transportu.

AreoMobil_3

AreoMobil_4

AreoMobil_5

AreoMobil_6

AreoMobil_7

Źródło: