Choć w łazience spędzamy mniej czasu niż w kuchni czy salonie, to, w jaki sposób jest wyposażona i urządzona, ma wpływ na jakość naszego życia. Komfort podczas porannej toalety czy wieczornej kąpieli to kwestia kluczowa. Dlatego też, planując remont łazienki, warto się do niego dobrze przygotować i poszukać rozwiązań atrakcyjnych estetycznie i funkcjonalnych zarazem.

Glazura i ceramika – co jest modne?

W aranżacjach łazienek obserwuje się obecnie dwa równoważne trendy.

Po pierwsze, duże kafle i płytki podłogowe, najczęściej monochromatyczne. Chcąc stworzyć łazienkę w industrialnym czy futurystycznym stylu, warto po nie sięgnąć. Monotonię kolorów przełamać można np. stosując płytki dekoracyjne. Ciekawie zaprezentują się np. połączenia matowej szarości z jaskrawą limetką, odcieniami pomarańczy czy czerwieni.

Drugi trend to mozaika – malutkie płytki ceramiczne, tworzące dynamiczny wzór na ścianie, a czasem także na podłodze. Wpiszą się dobrze w przestrzeń łazienki eleganckiej i ekskluzywnej – szczególnie, gdy połączymy je np. z kamiennymi blatami czy umywalkami oraz odpowiednio dobranym oświetleniem.

Urządzenia sanitarne: design ma znaczenie

Wybór umywalki czy miski WC zdaje się być najprostszym zadaniem. Warto jednak podkreślić, że producenci tego typu elementów są coraz to bardziej kreatywni. Jeśli więc chodzi o design, wybór jest niezwykle obszerny. Poza klasycznymi umywalkami czy miskami WC o opływowych kształtach, znajdziemy także te bardziej prostokątne, czy też sanitariaty w kolorze czarnym i wielu innych. Jeśli tylko się postaramy – nawet samą toaletą czy umywalką możemy stworzyć designerskie i niebanalne wnętrze.

Warto przy tym podkreślić, że gdy chodzi o instalacje WC, coraz większą popularnością cieszą się te podtynkowe – umożliwiające ukrycie spłuczki w ścianie. Pozwala to zaoszczędzić miejsce i nadaje wnętrzu lekkości. Warto więc rozważyć montaż takiego właśnie WC – o ile tylko możliwości techniczne na to pozwalają.

Kabina prysznicowa – niekoniecznie z brodzikiem

Bez komfortowego prysznica nie ma żadnej dobrej łazienki. Dziś jednak, kabina prysznicowa to nie tylko wysoki brodzik i szyby z plexi. Chętnie wybieramy również kabiny typu walk-in. Co to oznacza? Że odpływ montowany jest bezpośrednio w podłodze, a brodzik nie jest montowany w ogóle. Kabina zaś jest oddzielona od reszty łazienki np. jedynie prostym przeszkleniem – z drzwiami lub bez. To kolejny sposób na to, by przestrzeni nadać lekkości, a przy tym, cieszyć się większym komfortem podczas porannej czy wieczornej toalety.

Gdzie szukać inspiracji?

Miejsc, gdzie można kupić ciekawe materiały wykończeniowe do łazienek jest sporo. Warto jednak wybrać taki sklep, w którym znaleźć można szeroki wybór modnych i eleganckich materiałów od cenionych producentów. Wybierając się (także online) do dobrego sklepu budowlano – remontowego, bez trudu odszukamy inspirujące produkty, o których jakość nie trzeba się będzie obawiać. Warto zatem poświęcić na to trochę czasu – tak, by ostateczny efekt cieszył przez długie lata.

lazienka

chceto2