Taniec może stać się niezwykłym widowiskiem, w szczególności przy zastosowaniu dodatkowych elementów, czego przykładem mają być buty LED. Podobna wersja DIY powstała już w przeszłości, ale tym razem japońskie New Folk Studio stworzyło wersję dla tancerzy breakdance. Buty Orphe zostały wyposażone w czujniki ruchu, które mogą być kontrolowane i dostosowane przez użytkownika poprzez aplikację. Ponad 100 kolorów diod kreuje wspaniałe obrazy świetlne powstałe podczas tańczenia. Ta technologia pozwala wyrazić się w nowy i ciekawy sposób, tworząc swobodną interakcję między ruchem, światłem i dźwiękiem.

No New Folk Studio _

Znalezienie sposobu zakamuflowania baterii i innych elementów elektronicznych wewnątrz butów było bardzo wymagającym zadaniem, ale udało się to osiągnąć dzięki współpracy szewców z inżynierami. Korzystając z aplikacji na swoich smartfonach lub innych urządzeniach, można dostosować diody do swoich potrzeb. Białe i czarne prototypy Orphe zostały zaprezentowane na SXSW2015 Trade Show w Teksasie.

No New Folk Studio _3

Obecnie korzystając z crowdfundingu twórcy dążą do pozyskania inwestorów, którzy wesprą rozwój tej nowej formy ekspresji artystycznej. Udział wielu osób, w tym nie tylko tancerzy i muzyków w tworzenie sztuki ekspresyjnej może prowadzić do powstania całkowicie nowej kultury tanecznej.

No New Folk Studio _2

No New Folk Studio _4

Źródło: http://no-new-folk.com/