Mimo, że rowery są coraz lżejsze, to solidne blokady są coraz cięższe, gdyż często są wykonane przy użyciu metali ciężkich. Litelok® to blokada rowerowa, która łączy w sobie elastyczność i lekkość z wytrzymałością charakterystyczną dla ciężkich zamków. Blokada stworzona przez Neila Barrona jest elastyczna i lekka, ale może wytrzymać ponad pięciominutowy atak narzędzi tj.: noże, pręty czy nożyce.

LITELOK®

Tajemnicą Litelok jest taśma, która została wykonana z materiału o nazwie Boaflexicore składającego się z kilku warstw różnych materiałów lekkich. Każda warstwa zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, co oznacza, że może ona wytrzymać kilkuminutowy atak ostrymi narzędziami. Pasek Boaflexicore został połączony z zamkiem z hartowanej stali, który został zaprojektowany tak, aby zamykać go bez użycia kluczyka, co przyspiesza cały proces. Klucz jest używany tylko do odblokowania roweru.

LITELOK®_1

Mało tego typu produktów zapewnia jednocześnie elastyczność i bezpieczeństwo. Blokadę łatwo przymocować do różnych obiektów tj.: pnie drzew, słupy czy ogrodzenia. Litelok® jest interesującym rozwiązanie dla tych, którzy chcą zwiększyć ochronę roweru a jednocześnie otrzymać lekką, elastyczną blokadę.

LITELOK®_3

LITELOK®_4

LITELOK®_5

LITELOK®_6

LITELOK®_

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/189084529/litelok-lightweight-flexible-and-super-secure-bike