World Solar Challenge to prestiżowy konkurs pojazdów zasilanych energią słoneczną, który odbywa się w Australii. Jego kluczowym założeniem jest budowa własnego bolidu i przejazd nim 3000 kilometrów. Grupa łódzkich studentów jest pierwszym w historii zespołem z Polski oraz jedynym w tej części Europy, startującym w tym wyścigu. Prace nad projektem rozpoczęli już w marcu 2004 r. i choć nie brakuje im kreatywności i pomysłów to ograniczają ich kwestie finansowe. Dlatego wystartowali z kampanią Lodz Solar Team na platformie crowdfundingowej  PolakPotrafi.pl, wspierającej realizację niecodziennych pomysłów.

logobest

Celem Lodz Solar Team jest udział i ukończenie wyścigu World Solar Challenge 2015. Pierwszym etapem jest budowa bolidu o lekkiej i trwałej konstrukcji, stwarzającej niskie opory aerodynamiczne przy szybkiej jeździe. Testy na australijskim torze przesądzą o dopuszczeniu do startu w wyścigu głównym. Ocenie zostaną podane elementy tj.: energonomia pojazdu, walory jezdne, bezpieczeństwo podróżujących i konstrukcja, a nawet estetyka i wygląd. Etapem finalnym jest przebycie 3000 km z Darwin do Adelaide. Lodz Solar Team startuje w kategorii Cruiser, dlatego podstawowym kryterium oceny pojazdu będzie praktyczność oraz zużycie energii na drodze.

 

MAPACelem zbiórki funduszy na platformie PolakPotrafi.pl jest zakup najwyższej jakości elementów konstrukcji, które posłużą do budowy bolidu. Drugim celem jest umożliwienie uczestnictwa większej części zespołu w wyścigu, co umożliwi osiągnięcie „pełnej mocy”. Lodz Solar Team chce udowadnić, że Polacy są doskonałymi kierowcami oraz pionierami zaawansowanych technologii.

127

129

210

osoby2-2

Źródło: http://polakpotrafi.pl/projekt/lodz-solar-team?utm_source=projects