Lot wśród chmur … już za jakiś czas słowa te mogą nabrać zupełnie nowego znaczenia. The Center for Process Innovation (CPI) opracowało koncepcję „przeszklonego” samolotu, który może wypełnić przestworza w ciągu zaledwie dziesięciu lat. Konstrukcja z pewnością dostarczyłaby niemałych wrażeń podróżującym, którzy mogliby obserwować niebo i ziemię nie tylko z małych okienek, ale z dowolnego miejsca w samolocie.

windowless plane 2

W koncepcji zaproponowano zastąpienie okien samolotu pełnometrażowymi ekranami OLED, dzięki którym podróżujący mogliby doświadczyć niezapomnianych widoków podczas podróży poprzez system kamer zamontowanych na zewnątrz samolotu. Podczas lotu podróżni mogliby także swobodnie korzystać z Internetu i systemu rozrywki.

windowless plane 3

CPI szacuje, że w trakcie każdego roku, ponad trzy miliony ludzi korzysta z transportu powietrznego, co zwiększa produkcję CO2. Zmniejszenie ciężaru samolotu ograniczyłoby więc koszty podróży zarówno dla linii lotniczych jak i pasażerów. Realizacja tej koncepcji z pewnością zadowoliłaby wielu podróżujących.

windowless plane 4

windowless plane 5

Źródło: http://www.uk-cpi.com/