Ludzie szukają coraz to innych sposobów, aby wyróżnić się z ogółu, co nie jest zaskakujące, ponieważ świat właśnie przekroczył zawrotną populację siedmiu miliardów ludzi. Taka konkurencja nie może pozostać niezauważona, więc wiele kobiet eksperymentuje ze swoim wyglądem, chociaż nie zawsze z pozytywnym skutkiem.

Makijaże dają wiele możliwości – można wyrazić w nich swoją miłość do kogoś lub czegoś, sympatię, np. dla bohaterów kreskówek, czy chociażby niczym nie skrępowaną kreatywność.

Ci, którzy uważają że komiksy są domeną mężczyzn, nie widzieli makijaży w wykonaniu finlandzkiej artystki  Jangsary.

Jangsara, stworzyła kolejny epicki cykl, który czerpie inspiracje z kultowych filmów i postaci. Jej praca to coś więcej niż tylko makijaż – ona tworzy zupełnie niesamowite dzieła bezpośrednio na powiece oka.

Zainspirowana filmem Avengers, młoda  charakteryzatorka  Jangsara wykonała kilka niezwykłych makijaży: Captain America, Iron Man, Black Widow, Thor, Loki, Nick Fury, Hawkeye i Hulk. Niesłychane, że dziwaczne spandexowe stroje tych superbohaterów były podstawą kreatywną do użycia kolorowych cieni do powiek.

Spektakularne kolory i wzory nie są na tyle fantastyczne, zeby oddać ideę kreacji Marvel Comics? Jangsara dodała do nich trochę klejnotów w kształcie gwiazd i perełek, do pogłębienia spojrzenia swojej modelki.

Jeżeli tak niezwykłe makijaże są efektem ubocznym czytania zbyt wielu komiksów, to polecamy to wszystkim dzielnym życiowym bohaterkom.

Chcielibyśmy móc odtworzyć chociaż jedno z tych spojrzeń.