Serwis crowfoundingowy PolakPotrafi.pl pozwala dzielić się ciekawymi projektami, które mogą ulepszać życie innych. Grupa zapaleńców i miłośników kolarstwa marzy o przywróceniu Nowych Dynasów mieszkańcom Warszawy – jedynego w Warszawie toru kolarskiego, który został wyłączony z eksploatacji. Nowe Dynasy mogłyby służyć nie tylko miłośnikom kolarstwa, ale także stać się miejscem rekreacji dla mieszkańców Warszawy i turystów.

1970-zaawansowana_budowa

torro2

Nie wiele osób pamięta o tym obiekcie. Jego rewitalizacja wymaga ogromnych nakładów finansowych,  dlatego celem projektu nie jest sam remont tego miejsca, ale przede wszystkim rozszerzenie wiedzy o nim. Pierwszym etapem projektu MAŁE DYNASY – ZBUDUJ Z NAMI TOR KOLARSKI! będzie propagowanie wiedzy o tym zapomnianym obiekcie sportowym.  Inicjatorzy pomysłu na początek chcą zbudować własny, mobilny mini tor kolarski, a następnie ustawić go w ogólnodostępnym, otwartym dla wszystkich i bezpiecznym miejscu na Pradze.

grupowe2

Wsparcie finansowe projektu umożliwi zakup materiałów i pokrycie kosztów budowy mini welodromu, który otrzyma nazwę Małe Dynasy. Finałem projektu NOWE DYNASY będzie impreza rowerowa z kolarskimi konkurencjami, warsztatami, koncertem, premierą filmu, wystawą zdjęć, rowerowym przejazdem przez opuszczone obiekty sportowe i otwarciem mini welodromu.

torro_copy1

1

Źródło: http://polakpotrafi.pl/projekt/tor-kolarski?utm_source=projects