4 października, sobota
I grupa – godz. 10.00; II grupa – godz. 11.00.
Karnet: 100 zł/4 zajęcia. Pojedyncze zajęcia: 30 zł. Obowiązują zapisy.
Groźne i niebezpieczne substancje w naszym domu: jak się z nimi obchodzić i jak być bezpiecznym. W bezpiecznym środowisku przeprowadzimy eksperymenty ze związkami chemicznymi, by poznać ich właściwości i nazwy. Czeka nas świetna zabawa z kwasami i zasadami – będzie kolorowo i buzująco! Dodatkowo poznamy właściwości suchego lodu.

Kolejne spotkania:
11 października 2014 DINOZAURY ATAKUJĄ! Dowiemy się jak stworzyć własną skamielinę oraz jak pracują archeolodzy i poławiacze diamentów – swoje znaleziska zabieramy do domu!

18 października 2014 AUTO ODRZUTOWE! Warsztaty konstruktorskie. wykorzystując siłę odrzutową tworzymy ekologiczne auto z napędem! Poznajemy rolę odblasków na drodze.

25 października 2014 FILTR WODNY! Poznajemy niesamowite pisaki, porównujemy rodzaje ziemi oraz tworzymy filtr do wody! Dowiemy się także skąd biorą się w rzekach diamenty i na pewno sami spróbujemy wyłowić je z rwącej rzeki!

„Mali Einsteini” to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. Warsztaty odbywają się w ramach cyklu „Soboty dla Małych i Dużych”.

Źródło: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2331