Esmalte Machine to przenośne urządzenie zdolne do tworzenia wielu tysięcy unikalnych kombinacji kolorów lakierów do paznokci. Oprócz koloru można także wybrać charakter lakieru m.in. metaliczny lub kremowy połysk, wykończenie shimmery lub glittery. Sylvio Freire obserwując zakupy kobiet w Brazylii, zwrócił uwagę na nabywanie dużej ilości lakierów do paznokci i poszukiwanie coraz to nowych odcieni. Inspiracją do stworzenia Esmalte Machine były  urządzenia, które są w stanie wyprodukować własne farby.

2

Utworzone w centrum handlowym stoisko z Esmalte Machine nie tylko dostarcza kobietom wymarzonego koloru lakieru, gdyż klienci mogą wybierać z katalogu ponad 100.000 odcieni dostępnych w różnych wersjach, ale także ujawnia cały proces tworzenia. Dostępna jest również wersja 5Free, w której są wyeliminowane składniki powodujące alergie u niektórych osób tj.: toluen, formaldehyd czy kamfora.

3

Jest to nowoczesny, prosty i szybki sposób tworzenia różnych kolorów lakierów. Mimo, że w drogeriach odnajdziemy różnorodne barwy emulsji, to jednak maszyna oferuje zupełnie nowe doświadczenia. Po wyborze koloru przez klienta, pusta butelka jest umieszczana wewnątrz maszyny, a operator wprowadza numer odpowiadający wybranej barwie na ekranie dotykowym. Po trzech minutach lakier do paznokci jest gotowy. Obecnie na rynku brazylijskim funkcjonuje kilkanaście stoisk, ale w przyszłości planuje się zwiększenie ich liczby.

4

5

1

Źródło: