Folk w modzie? Zdecydowanie prym wiedzie Podhale i prawdziwie folkowa dziewczyna. Aneta Larysa Knap to młoda i utytułowana projektanta z Nowego Targu, właścicielka marki FolkDesign.

Najnowsze trendy i tradycyjne wzory – tu prawdziwa moc leży w zręcznym połączeniu tego co tradycyjne, z tym co nowoczesne – dla projektantki to żaden problem, co udawania w każdej kolejnej kolekcji. Bawi się kolorami, krojem i zdobieniami co daje niezwykle nowatorki efekt.

FolkDesign to autorski projekt projektantki, marka pod którą tworzy ona codzienne ubiory naszpikowane „podhalańskim” designem chcą zwrócić uwagę Polaków, ale i świata na to co nasze polskie, rodzime i oryginalne. Nie boi się niestandardowych i śmiałych połączeń, wykazując się szczyptą humoru. Inspiracje może stanowić dla niej kwiatowy wzór z tradycyjnej chusty górskiej, jak i pasąca się na hali owca.

W twórczości projektantki znajdziemy casualowe płaszcze, żakiety, jeansy z ręcznie wyszywaną parzenicą, wełniane swetry, które urozmaicą i nadadzą charakteru naszemu strojowi na co dzień. Ale folk niezawodny jest i na specjalne okazje – impreza, gala, ślub – trudno oprzeć się fantazyjności i urokowi sukienek FolkDesign.

Prawdziwym rarytas stanowią folkowe dodatki – kierpce na obcasie, haftowane torebki, ręcznie wykonywana biżuteria. Dla prawdziwych miłośniczek folkowych inspiracji – bielizna z góralskimi koronkami i kwiatowymi motywami z chust góralskich.

Ale folk nie zarezerwowany jest tylko dla Pań. Dla Panów została stworzona sygnowana dla Stanisława Karpiel Bułecki linia koszul i marynarek z obszyciami z tradycyjnego „tybetowego” materiału.

FolkDesign przeznaczony jest dla osób odważnych, lubiących bawić się ubiorem i poszukujących oryginalnych projektów.