MOMEM – Museum of Modern Electronic Music we Frankfurcie nad Menem będzie pierwszym muzeum w Europie propagującym ten gatunek muzyki i związanej z nim kultury. W ten sposób niejako potwierdza się istotną rolę muzyki elektronicznej na niemieckiej scenie muzycznej, jej kultury klubowej i wynikającej z niej tożsamości.

momem_turntableMuzeum współczesnej muzyki elektronicznej nie będzie muzeum w klasycznym tego słowa znaczeniu, gdyż celem będzie zaoferowanie doświadczeń związanych z różnymi aspektami muzyki elektronicznej, odnoszącymi się nie tylko do dźwięków, ale także do mody, instrumentów, klubów i miejsc, jako elementów pozostających w interakcji z muzyką. Celem jest przede wszystkim wywołanie doświadczeń sensorycznych.

Museum of Modern Electronic Music_Założeniem jest także zrozumienie konsekwencji kulturowych jakie wynikły z powstania tego gatunku muzyki. Muzeum będzie archiwizować i ilustrować historię muzyki elektronicznej, wyjaśniać jej znaczenie kulturowe i dostarczać odwiedzającym zupełnie nowych doświadczeń przypominających raczej clubbing niż tradycyjne zwiedzanie muzeum.

Museum of Modern Electronic Music_2

Źródło: http://www.momem.org/index.html