Acer ogłosił wprowadzenie najmniejszego modelu do rodziny notebooków konwertowalnych – Aspire R 11 z wyświetlaczem 11,6″. Dzięki zawiasowi pozwalającemu na obrót ekranu o 360 stopni, płynne przełączanie między czterema trybami pracy jest wygodne i proste. Do 8 godzin działania na baterii zapewnia możliwość używania notebooka przez cały dzień. Pokrywa ekranu i spód Aspire R 11 zostały wykonane z podobnego do tkaniny materiału, powstałego w procesie grawerowania laserowego. Notebook jest dostępny w kolorze niebieskim lub białym, z ekranem dotykowym 11,6″ HD, technologią Zero Air Gap i trwałym szkłem Corning® Gorilla® Glass. Aspire R 11 posiada procesor Intel® Pentium® i kartę graficzną Intel® HD. Urządzenia tej serii oferują pamięć systemową do 8 GB DDR3L i dysk twardy do 1 TB. Notebook jest wyposażony w kamerę internetową Acer Crystal Eye HD, wbudowany czytnik kart SD™, wejścia USB 3.0 i USB 2.0 oraz pełnowymiarowe złącza HDMI i VGA. Aspire R 11 ma możliwość bezpłatnej aktualizacji do Windows 10.

Aspire_R_11_R3-131T_04

Cztery tryby – nieskończone możliwości
Wyjątkowy design zawiasów Aspire R 11 z obrotem o 360 stopni Zawiasy Aspire R 11 zapewniające obrót ekranu o 360 stopni umożliwiają płynne przechodzenie pomiędzy trybem notebooka do wydajnej pracy, tabletu do współdzielenia informacji i grania w proste gry, ekranu do oglądania filmów z większej odległości i namiotu do używania w ograniczonej przestrzeni. Zawias posiada dwustopniową regulację, który zapewnia łatwe otwieranie, a jednocześnie stawia dodatkowy opór stabilizujący panel i ograniczający poruszanie ekranu dotykowego podczas użytkowania. Aspire R 11 jest w stanie automatycznie odwracać kanały audio, na podstawie orientacji ekranu.

Bez dodatkowych głośników dzięki Acer TrueHarmony
Aspire R 11 wykorzystuje najnowszą technologię audio Acer TrueHarmony, stanowiącą wyjątkowe połączenie innowacyjnego designu sprzętu i oprogramowania. Acer TrueHarmony zapewnia rzeczywisty dźwięk, który znacząco podnosi jakość rozrywki. Dzięki konstrukcji z papierową membraną stworzoną specjalnie w celu podniesienia wytrzymałości i elastyczności, głośniki dostarczają dokładny dźwięk o szerszym zakresie niskich częstotliwości i ograniczonych zniekształceniach. Opcja korekcji optymalizuje balans częstotliwości, dzięki czemu filmy są jak żywe, muzyka ma więcej głębi, a gry wciągają jeszcze bardziej.

Aspire_R_11_R3-131T_05

BluelightShield™ umożliwia czytanie bez zmęczenia oczu
Aspire R 11 oferuje Acer BluelightShield, technologię skutecznie zmniejszającą zmęczenie oczu poprzez redukcję emisji światła niebieskiego z ekranu. Technologia ta posiada cztery tryby pracy: niska redukcja: redukuje emisję światła niebieskiego z ekranu z podświetleniem LED o 18%, co jest porównywalne z okularami przeciw światłu niebieskiemu, średnia redukcja i wysoka redukcja: redukuje emisję światła niebieskiego z ekranu z podświetleniem LED odpowiednio o 36% i 54%, tryb wielogodzinny: profesjonalnie dostosowany przez inżynierów – optyków w celu ograniczenia zmęczenia oczu przy dłuższym użytkowaniu.

Precyzyjne, intuicyjne sterowanie
Acer wprowadził w Aspire R 11 precyzyjny touchpad, który usprawnia korzystanie z systemu Windows, a jego precyzyjność można porównać do sterowania ekranem dotykowym, np. zmniejszanie i powiększanie, przesunięcia i przewijanie. Zapewnia to nie tylko płynną i wygodną obsługę, ale także dokładność, dzięki płytce dotykowej o wyższej rozdzielczości z wbudowaną technologią Palm Rejection.

Aspire_R_11_R3-131T_06

Ceny i dostępność
Acer Aspire R 11 będzie dostępny w czerwcu w cenach od 1399 PLN. Informacje o dostępności, specyfikacje produktów i ceny na poszczególnych rynkach można uzyskać, kontaktując się z najbliższym oddziałem lub punktem handlowym Acer poprzez stronę www.acer.com. Nowy Aspire R 11 został zaprezentowany dzisiaj na konferencji prasowej next@Acer w 4 World Trade Center w Nowym Jorku, gdzie firma przedstawiła swoje najnowsze urządzenia i rozwiązania dla rodzin, studentów i specjalistów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie acer.com/nextatacer.