Dzisiaj posiadanie telefonu komórkowego – nawet tego najmodniejszego – nikogo nie dziwi. Dlatego producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to wymyślniejszych akcesoriów, dzięki którym spersonalizujemy swojego smartfona i wyróżnimy się z tłumu. Zobacz, co aktualnie jest na topie.

To przyda się każdemu

Niektóre akcesoria są po prostu niezbędne niemal każdej osobie, która posiada smartfona. Od nas zależy jedynie, czy wybierzemy standardową opcję, czy też zaszalejemy z modnym i wyróżniającym się na tle innych dodatkiem. Pierwszym takim gadżetem może stać się etui na telefon. Możemy kupić zwykłe opakowanie w stonowanych kolorach, którego zadaniem będzie przede wszystkim ochrona aparatu przed zarysowaniem lub innymi uszkodzeniami. W takim przypadku warto skupić się zwłaszcza na jakości wykonania i trwałości materiału, jaki został do tego użyty. Możemy jednak wybrać sobie etui, które od razu będzie rzucać się w oczy. Na rynku nie brakuje pokrowców w oryginalnych barwach lub zaskakujących kształtach, pokrytych skórą lub futerkiem – mamy więc z czego wybierać. Kolejnym gadżetem może stać się ładowarka. Jeżeli nie zadowala nas „zwykła”, możemy skusić się na różnego rodzaju bezprzewodowe ładowarki oraz podkładki ładujące. Pozwoli nam to jednocześnie uniknąć powstania mało estetycznej i niepraktycznej plątaniny kabli.

Gadżety dla miłośników muzyki i zdjęć

Wśród akcesoriów do smartfonów największym powodzeniem cieszą się także różnego rodzaju słuchawki. Nic dziwnego, ponieważ obecnie telefony komórkowe często pełnią głównie funkcję rozrywkową i służą do słuchania muzyki czy oglądania filmów. Do wyboru mamy słuchawki nauszne i zauszne, przewodowe i bezprzewodowe (np. działające na bluetooth). A może masz ochotę na przeglądanie na swoim telefonie kanałów telewizyjnych? To także jest możliwe – wystarczy zakupić specjalny tuner adapter DVB-T. Sporo gadżetów przygotowano także z myślą o osobach, dla których ważną funkcją telefonu jest robienie zdjęć czy kręcenie filmików. Na rynku znajdziemy np. specjalnego pilota, dzięki któremu możemy w sposób zdalny sterować aparatem fotograficznym w naszym smartfonie. Pozwoli to na zrobienie świetnego rodzinnego zdjęcia!

Uprawiasz sport? To idealne gadżety dla ciebie!

Okazuje się, że nowoczesne technologie są nieocenione, jeśli chodzi o wspomaganie miłośników sportu. Podczas biegania lub treningu świetnie sprawdzają się różnego rodzaju słuchawki, dzięki którym możemy słuchać motywującej do wysiłku muzyki. To jednak nie wszystko – producenci przygotowali wiele innych gadżetów, mających zwiększać efektywność ćwiczeń. Możemy do nich zaliczyć kompatybilne ze smartfonem urządzenia mierzące ilość kroków lub liczbę spalonych kalorii, a także monitory pracy serca itp.

Czasy, w których telefony komórkowe służyły tylko do dzwonienia i pisania sms-ów, dawno odeszły w niepamięć. Nowoczesne smartfony pełnią wiele różnych funkcji, a dzięki dostępnym na rynku gadżetom ich obsługa staje się prawdziwą przyjemnością.