W lutym w L.A Hyla Frank – artystka oparta na wyrobach tekstylnych próbowała pomoc przyjacielowi, aby poczuł się lepiej bo przeprowadzce bez jego psa. Więc wyciągnęła jego ulubione materiały i zabrała się do pracy: ręcznie i maszynowo uszyła wizerunki pooches PAL – Leona i Stanley’a. „Pomysł na te poduszki powstał, aby coś w nowym domu mogło przypominać jego psy na co dzień i żeby mógł się do nich od czasu do czasu przytulić” mówi Frank.

Hyla_Frank_Pet_Pillows_03

Motto Frank: „Sen rowiązuje wszystko” Daje kilka wskazówek, dlaczego większość czasu spędza na tworzeniu poduszek i kołder Shams. Frank robi szkic zwierzęcia , który następnie uważnie studiując, przenosi na poduszkę lub kołdrę. „Mam dużo zdjęc psów więc to mi bardzo pomaga w szyciu i mogę dzięki szkicowi dopracować szczegóły” mówi. „Chciałabym upewnić się, że uchwyciłam wszystkie niepowtarzalne plamy i kształty. Kocham psy. To są moje ulubione zwierzęta.”

Hyla_Frank_Pet_Pillows_02

Dzięki ilustracjom wykonanym wcześniej robi ręcznie oczy na tkaninie i kilka kluczowych cech z grubej nici. Następnie dzięki maszynie do szycia szyje futro, mniejsze szczegóły i nazwę zwierzaka. Wynik jest niesamowity:połączenie podobizny zwierzaka i wrażeń artystki po zobaczeniu go. Frank mówi: „Uwielbiam szalone kształty które wirują w pustej przestrzeni, są to stale zmieniające się gryzmoły”

Hyla_Frank_Pet_Pillows_01 (1)

Frank nie tworzy tylko podobizn psów. W swojej kolekcji ma również podobizny kotów, koni i świń. Mowi „ Niedawno zostałam poproszona o podobiznę królika, więc zobaczymy jak to będzie.”

Niestandardowe podobizny psów Hyla Franka są dostępne od 290 dolarów do 380 dolarów.