W ostatnich dniach Yamaha przedstawiła dwie ambitne koncepcje trzykołowych skuterów: 03GEN-f i 03GEN-x. Co prawda, oba modele w pewien sposób zostały oparte na Tricity, jednak projekty różnią się od siebie i wydaje się, że to w 03GEN-x o wiele więcej elementów zaczerpnięto z dostępnego w sprzedaży Tricity.  Nie ma wątpliwości, że oba wyglądają niesamowicie, zwiastując rewolucję na rynku 3-kołowych pojazdów.

 

203GEN-f wyróżnia się futurystycznym wyglądem rodem z japońskich anime.  Stworzony z myślą o tych, którzy chcą  stylowo podróżować po miejskich ulicach i cenią sobie sportowy charakter, gdyż model został zaprojektowany jako przyszłość wyścigów. Szeroki przód zwęża się i zaostrza w tylnej części, a biała kolorystyka z dodatkiem niebieskich elementów dopełnia futurystycznego wyglądu skutera. Detale techniczne nie zostały jeszcze ujawnione.

Yamaha

12

11

Tymczasem 03GEN-x oferuje bardziej funkcjonalny wygląd i wydaje się, że ta koncepcja jest bardziej dopracowana. Model nawiązuje do stylu off-road m.in. opony z terenowym bieżnikiem, gdyż zgodnie z założeniem ma spełniać wymagania jazdy terenowej.

39

10

Źródło: http://global.yamaha-motor.com/news/2015/0325/03gen.html#