Wiemy dobrze jak to jest, kiedy idzie wiosna… Kobiety idą poprawić sobie humor do kosmetyczki, albo do sklepu z odzieżą, a mężczyźni wybierają siłownię, w ostateczności solarium. Ale każdy z nas szykuje się w jakiś sposób na nadejście zielonych miesięcy. Coraz bardziej świadomi wybieramy też oczyszczanie organizmu z toksyn i złogów, żeby czuć się lekko, zdrowo i radośnie. Podświadomie wiemy, że sprzątanie daje więcej przestrzeni, świeżość, czystość. To samo dzieje się z naszymi organizmami. Żeby lepiej się poczuć, musimy je oczyścić. Zacznijmy od środka…

zielonetrendy4

Jednym z najszybciej i najskuteczniej działających środków czyszczących jest chlorella. Ta mikroalga jest skuteczna jak mało co. Z radością pochłania toksyny, które są jej pożywieniem. Przechodząc przez nasz organizm zabiera ze sobą metale ciężkie, złogi i resztę pochłoniętych przez nas toksyn. I podąża do wyjścia…

Chlorella oczyszcza układ trawienny, zwłaszcza jelito grube, a także oczyszcza organizm z toksyn, metali ciężkich (kadm z papierosów, rtęć i pallad z plomb dentystycznych, ołów ze środowiska), chemikaliów (rozpuszczalniki, barwniki i konserwanty wchodzące w skład wielu produktów kosmetycznych, czyszczących, lakierów czy farb) a nawet z toksyn zawartych w alkoholu.

Detoksykacja – ratunek dla chorego organizmu

Badania wykazują, że chlorella odgrywa bardzo ważną rolę w systematycznej detoksykacja organizmu – ponieważ większość toksyn wydalana jest wraz z niestrawionymi resztkami. Podczas gdy detoksykacja odbywa się w jelicie grubym, zanieczyszczenia z różnych części organizmu przepływają do niego – gdzie chlorella efektywnie wspomaga ich usuwanie.

zielonetrendy5

CHLORELLA jest najbogatszym źródłem chlorofilu na Ziemi.

Co jest takiego dobrego w chlorofilu? Nie ma nic bardziej oczyszczającego i odtruwającego niż chlorofil. A ludzie, którzy stosują zachodnie diety (bogate w przetworzoną żywność) są w desperackiej potrzebie oczyszczenia i odtrucia organizmu.

Chlorofil pomaga usunąć z organizmu metale ciężkie, które nazbierały się z powodu spożywania ich wraz z jedzeniem. Pewne owoce morza są znane z zawartości niebezpiecznej ilości metali ciężkich takich jak rtęć. Takie organizmy znaleźć można również wśród zwierząt a nawet w produktach nieorganicznych. Jeżeli spożywasz żywność przetworzoną, bez wątpienia w Twoim organizmie nagromadził się kadm, rtęć, arszenik, PCB i inne tego typu związki. Chlorofil zawarty w chlorelli pomaga usunąć te metale z organizmu, co może mieć zbawienny efekt dla zdrowia.

Czytaj więcej…

Źródło: http://zielonetrendy.eu/