Znany w środowisku designer i założyciel Papernomad Christoph Rochna ceni wszystko co naturalne. Papernomad powstaje w idei projektowania i produkcji przyjaznych dla środowiska produktów z tektury, papieru, płótna. Biodegradowalne projekty Papernomad zdobywają nagrody i uznanie wśród coraz większej publiczności, także na dużych imprezach designowych.

Najnowszy projekt  Papernomad to ekologiczny, niezwykle trwały pokrowiec na i-Pada, nazwany „Zattere”.  Wykonany jest z kilku warstw papieru i bio-polimerowej membrany, w połączeniu z wyściółką bawełnianą, filcową podszewką oraz elementów płóciennych. „Zattere” opracowany został specjalnie z myślą o współczesnych, rozwijających się także w sferze świadomości naturalnej osobach.

 Futerał w swym zamyśle ma także inspirować i skłaniać do kreatywnego myślenia. W jaki sposób? Otóż na jego powierzchni można notować, rysować, zapisywać myśli, zdarzenia. Niepotrzebne będą już serwetki kawiarniane. Swoje pomysły można przenosić bezpośrednio na papierowy pokrowiec Twojego i-Pada. Do tego Zattere jest niezniszczalny. Dodane do wyrobu pokrowca składniki naturalne, m.in. z kukurydzy sprawiły, że przetrwa niejednego Twojego i-Pada 🙂

„Zattere” jest częścią gamy ekologicznych futerałów dla mobilnych urządzeń elektronicznych.

Jak mówi twórca Papernomad: papier jest idealną przeciwwagą do szkła i tworzyw sztucznych, wszechobecnych w cyfrowym świecie, który nas otacza. Papier  z którego wykonane są futerały może być wykorzystywany do emocjonalnych i sentymentalnych podróży w czasie – plamy kawy, odciski palców czy szminki, zapisane notatki, myśli…to wszystko składa się na swoiste i indywidualne podejście do świata i świadomości siebie, bliskich, zdarzeń czy emocji. Ta emocjonalna jakość w połączeniu z ekologiczną integralnością sprawia, że produkty Papernomad są naprawdę unikalne.