Wśród licznych aplikacji można odnaleźć aplikacje zaadresowane do zdefiniowanych grup np. miłośników zwierząt. Ciekawym projektem, który rozpoczął kampanię na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl jest aplikacja PetBondCare. Projekt jest niezwykły nie tylko ze względu na swoje funkcje, które pomogą w opiece nad psami, ale przede wszystkim z powodu pomysłodawczyń projektu, którymi są Kinga i Gabrysia (13 i 9 lat). Dziewczynki z pomocą taty i ekipy Volanto od maja tego roku pracowały nad funkcjami aplikacji mobilnej oraz zbierały dane potrzebne do jej działania. Efektem tej pracy jest wersja aplikacji na system Android. Natomiast zebrane w kampanii fundusze pozwolą na dodanie do aplikacji nowych funkcji i stworzenie wersji na iOS.

574f1e5b438bbe2a6db8c65194740116.jpg

Główne funkcje opierają się na dokonywaniu check-inów w czterech aktywnościach: zdrowie, zabawa, nauka, aktywność fizyczna. Aplikacja umożliwia przeglądanie momentów z zabawy, nauki i aktywności fizycznej z psem. W ten sposób możemy powracać do najważniejszych momentów i analizować zachowanie naszego pupila. Aplikacja odnajduje także miejsca przyjazne psom (restauracje, sklepy do których są wpuszczane zwierzęta). Ponadto, aplikacja tworzy społeczność wszystkich miłośników psiaków, dzięki czemu swoją pasję i miłość do zwierząt można dzielić z innymi.

jak_to_dzialaaaaa

PetBondCare to aplikacja mobilna, która ma nam pomagać w opiece nad zwierzętami, zwiększać ich bezpieczeństwo oraz monitorować ich zdrowie. Ponadto aplikacja umożliwia zbudowanie społeczności, w ramach której możliwa będzie wymiana informacji i nawiązywanie nowych przyjaźni. Logując się do aplikacji wystarcz stworzyć swój profil, dodawać znajomych i umawiać się na wspólne spacery.

1.1_feed_

4.1_zabawa_1

Źródło: http://polakpotrafi.pl/projekt/petbondcare?utm_source=projects