Pokój dziecka to coś znacznie więcej, niż przestrzeń, w której młody mieszkaniec śpi, bawi się i zgłębia wiedzę. Z jednej strony – to jego azyl bezpieczeństwa, w którym może schować się przed wszystkimi smutkami tego świata. Z drugiej – to miejsce, które (z racji ilości spędzanego tam czasu) kształtuje jego poczucie estetyki. Aranżując dziecięcy pokój warto więc przypomnieć sobie powiedzenie: „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”
arthur-72

chceto
W nowoczesnych wnętrzach co raz częściej odchodzi się od tworzenia infantylnych, nasączonych słodyczą i banałem dziecięcych przestrzeni. Kreatywnym podejściem do  projektowania pokoi dla najmłodszych wyróżnia się francuska marka Djeco, która poszerzyła ostatnio swoją ofertę o dekoracyjne panele ścienne oraz interesujące tekstylia. Ogromny wybór produktów Djeco jest dostępny także w Polsce – za sprawą sklepu Kids Town.
fleur_1-72

Kids Town to sklep, który nie tylko bacznie obserwuje trendy panujące na międzynarodowych rynkach dziecięcego designu, ale przede wszystkim – trendsetter, który doskonale dopasowuje je do polskich realiów. Ostatnio do swojej oferty wprowadzili panele ścienne marki Djeco – dostępne w wielu uniwersalnych kolorach i wzorach pasujących zarówno do chłopięcych, jak i dziewczęcych pokoi. Jak opowiada Kinga Czernik, właścicielka Kids Town „Poszerzenie oferty Djeco o panele ścienne było znakomitym posunięciem.

Jade-72

Panele marki Djeco to absolutna nowość na polskim rynku. Zresztą słowo „panele” nie do końca oddaje potencjał drzemiący w tych akcesoriach do dekoracji wnętrz. Są to papierowe rolki przypominające tapety, różniące się od nich przede wszystkim tym, iż wystarczy naklejenie na ścianę zaledwie jednego panelu, by odmienić i uatrakcyjnić całe pomieszczenie. Dobrymi pomysłami na ten rodzaj dekoracji ściennej będzie wykorzystanie jej, jako elementu dzielącego pokój na strefy przynależące do każdego z rodzeństwa lub jako „granicy” między strefą naukowo-zabawową a sypialno-relaksacyjną. Panele marki Djeco znajdą zastosowanie także w „dorosłych” pomieszczeniach – na przykład jako łącznik między aneksem kuchennym a jadalnią lub salonem.
l_o_2-72

Marin-1-72

Panele dostępne są w wielu interesujących kolorach i wzorach. Tym, co wyróżnia panele Djeco spośród innych marek oferujących akcesoria do dekoracji wnętrz, są jakość, szeroki zakres oferty oraz niespodzianka ukryta na każdym z paneli. W morskich falach znajdziemy piracki statek, spośród wzoru łusek wyłoni się ławica rybek, wśród geometrycznych trójkątów ukryty jest rycerski zamek, a w gęstwinie kwiatów chowa się kolorowy ptaszek. Te ukryte akcenty z jednej strony intrygują i zachwycają nie tylko dziecięce oko, a z drugiej – stanowią ogniwo łączące panele z pozostałymi elementami (takimi jak naklejki ścienne, półki, czy tekstylia) dostępnymi w danej kolekcji Little Big Room by Djeco. Panele można instalować jako samoistną dekorację wnętrz lub uzupełnić je o bogatą kolekcję innych akcesoriów oferowanych przez Djeco. „Naszym faworytem są drewniane półki z linii Little Big Room” mówi Kinga Czernik. „Djeco wpadło na to, by półkę na dziecięce drobiazgi zaprojektować w formie domku, pałacu, drzewa albo statku. Taka półeczka faktycznie doskonale nadaje się do przechowywania małych skarbów, ale też świetnie sprawdza się w zabawie – jako domek dla lalek, miejsce morskiej bitwy, czy tło dla teatrzyku”. Poza półeczkami Djeco oferuje też pościele, naklejki ścienne, lampki, abażury.

img.php-22

img.php-26

„Współpracujemy z Djeco, bo to jedna z najbardziej interesujących marek tworzących akcesoria do dziecięcych pokoi”  opowiada Kinga Czernik. „To styl i klasa na światowym poziomie. Ciekawostką jest na przykład fakt, iż każda z ich serii, każdy element, podpisują z imienia i nazwiska artyści – ilustratorzy współpracujący z tą francuską marką. Nas w Kids Town absolutnie zachwyca kreatywność Flip Flop Design, autorów wielu wzorów zdobiących  abażury i panele ścienne z najnowszej kolekcji Djeco”. Dzięki markom takim jak Djeco i sklepom jak Kids Town dzieci już od najmłodszych lat mogą obcować z tym, co łączy w sobie piękno z funkcjonalnością. W takich przestrzeniach aż chce się śnić, marzyć, planować i… wcielać marzenia w życie!

img.php-23

img.php-25

Źródło: http://www.kidstown.pl/