Nowe Porsche Boxster Spyder, które zadebiutowało na New York International Auto Show będzie pojazdem, który zadowoli zarówno miłośników klasycznych wzorów jak i tych, którzy cenią współczesną estetykę i wydajność. Nowy Boxster Spyder jest powrotem do początków roadstera, oryginalną interpretacją legendy.

Porsche Boxster Spyder

Nowszy model Boxster Spyder został wyposażony w sześciocylindrowy silnik o objętości skokowej 3,8 litra i manualną skrzynię biegów. Moc wynosi 375 KM przy 6700 obrotach na minutę, przyspieszenie 100 km/h w 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna 290 km/h. Jego specyfikacje wydajności są dostosowane do najlepszej jakości współczesnych samochodów sportowych, a estetyka honoruje dziedzictwo marki. Duże wloty powietrza podkreślają sportowy charakter i skuteczność w chłodzeniu. Czarne reflektory Bi-Xenon, 20-calowe felgi zaprojektowane specjalnie dla nowego Boxster Spyder, charakterystyczny spojler.

Porsche Boxster Spyder_2

Niezwykłą konstrukcję uzupełnia wewnętrzny design: dominująca czarna kolorystyka i skórzane elementy, które w połączeniu z opcjonalnym pakietem szwów w kolorze srebrnym, czerwony lub żółty wprowadzają dodatkowy kontrast. Boxster Spyder oferuje tradycyjne doświadczenia w prowadzeniu samochodów sportowych, łącząc je  z nowoczesną wydajnością.

Porsche Boxster Spyder_3

Porsche Boxster Spyder_4

Porsche Boxster Spyder_

Źródło: http://www.porsche.com/usa/models/boxster/boxster-spyder/drive/manual-gearbox/