Praca w przyjemnym otoczeniu bywa o wiele bardziej inspirująca, a dla wielu osób takim miejscem jest kawiarnia lub domowe zacisze. Z inspiracji atmosferą kawiarni, barów i domowych biur, w których pracownicy czują się swobodniej, powstały biura w San Francisco – projekt F+M i Studio Hatch, które oferują wiele unikalnych i jednych w swoim rodzaju miejsc pracy.

gh-hq-1GitHub – firma założona w kawiarniach i barach na terenie całego San Francisco, chciała tchnąć ten typy środowiska do swojej przestrzeni biurowej. Jest to ukłon w stronę korzeni firmy. Ponadto, GitHub szczyci się tym, że jest kojarzone z mnogością osobowości, czego dowodem mają być tematyczne sale przypominające Saloon, Executive Lounge, czy też Gabinet Owalny.

gh-hq-2 Nowe biura, zajmujące ogromną przestrzeń, oferują niemal każdy rodzaj nowoczesnej powierzchni biurowej i różnorodne środowiska pracy. W ten sposób pracodawca zapewnia swobodny wybór stylu pracy, co przekłada się na elastyczność i swobodę pracowników. Kawiarnie, bary, park, biblioteka, muzeum i wiele, wiele więcej. Te przestrzenie biurowe zapewniają nie tylko poczucie wolności, ale przede wszystkim urozmaicają dzień pracy.

gh-hq-3

Połączenie pracy i zabawy zachęca do autentycznej interakcji i promuje współpracę. Innowacyjna przestrzeń jest przykładem tego jak pracodawcy mogą stymulować i inspirować pracowników poprzez tworzenie kreatywnego środowiska pracy.

gh-hq-4

gh-hq-9

gh-hq-22

gh-hq-18

1

2

Źródło: http://www.wearehatch.com/github-hq-3.0/