Pralinesea to ekologiczno-społeczna inicjatywa, której celem jest stworzenie zdrowszej dla naszego organizmu czekolady, a także połączenie tych inspirujących doznań smakowych ze sztuką młodych artystów uzewnętrznionej na opakowaniach czekoladek. Grupa młodych osób, dla których ważne są takie pojęcia jak ekologia, zdrowa żywność i sztuka wystartowała ze swoją kampanią na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl

1

Celem projektu jest opracowanie receptury czekolady i pralin, w której cukier zostałby zastąpiony składnikami o niskim indeksie glikemicznym, co byłoby zdrowsze dla naszego organizmu. Takimi naturalnymi substancjami są m. in. stewia, syrop z agawy czy cukier kokosowy. W ten sposób czekolada mogłaby zachować swój wyjątkowy smak, stając się idealnym deserem dla wszystkich, którzy nie chcą bądź nie mogą spożywać cukru, a także dla osób dbających o swoją figurę.

dwa584px

Drugim celem projektu jest wsparcie młodych artystów, tak, aby ich sztuka była dostępna dla szerszej publiczności. Byłaby ona przedstawiana na pudełkach ekologicznej czekolady i pralin, dzięki czemu otrzymywalibyśmy nie tylko smaczną czekoladę, ale także małe dzieła sztuki.

anima1

 

pudełko584px

Źródło: http://polakpotrafi.pl/projekt/pralinesea?utm_source=projects