Projekt WARSZAWASZA ma już kilka lat, a jego celem jest stworzenie serii produktów związanych z Warszawą przy czynnym współudziale rzemieślników z różnych branż. Pomysłodawcą projektu jest Adam Domański, który zainspirowany Warszawą dąży do rozszerzenia swojej pasji na innych. Fascynuje go współpraca i to, co może powstać, kiedy ludzie komunikują się ze sobą. Tym razem efektem wspólnego wysiłku może być dofinansowanie projektu na portalu PolakPotrafi.pl.

2011-08-06-plac-zbawiciela--8

Głównym celem projektu WARSZAWASZA jest oddolna, aktywna promocja naszej stolicy, ale równie ważne jest wsparcie rzemiosła i lokalnych rzemieślników oraz rozwój edukacji nowych adeptów sztuki rzemieślniczej. Warto doceniać tradycję, która w obecnych czasach coraz bardziej zanika. A sam projekt jest połączeniem tego co tradycyjne z tym co nowoczesne.  Obrazuje nowe oblicze Warszawy pokazując wyjątkową, ponadpokoleniową i bez podziałów współpracę Warszawiaków z pasją.

1

Pierwszym wzorem, jaki powstał w ramach projektu WARSZAWASZA była siatka na zakupy wykonywana przy użyciu tradycyjnych metod wyplatania charakterystycznych dla czasów peerelowskich spółdzielni. Kolejnym wzorem były spodnie, które zainspirowane modelami z lat 60 i 70. Spodnie są połączeniem stylu eleganckiego, sportowego oraz miejskiego i można je dopasować do różnych stylizacji. Następnym wyzwaniem będą buty …

Co łączy wszystkie projekty? Dzielenie wspólnej pasji i współpraca profesjonalistów z rożnych dziedzin przy ich tworzeniu.

3

Slide31

Spodnie_z_materiałem

4

Źródło: http://polakpotrafi.pl/projekt/projekt-warszawasza