Rower, który podróżuje tak szybko jak samochód? Takie jest założenie projektu Raht Racer, który przypomina trochę pojazd superbohatera. Misją jest dostarczanie na rynek pojazdu, który jednocześnie zapewni szybkość i ekologiczne korzyści.

Raht Racer_

Stworzony przez Richa Kronfelda Raht Racer bazuje na energii kinetycznej. Ten 3-kołowy pojazd hybrydowy przypomina futurystyczny pojazd wyścigowy. Został wyposażony w elementy tradycyjnego samochodu m.in. światła, pasy bezpieczeństwa, klimatyzację i poduszki powietrzne. Jest to chyba najszybszy i najbardziej zaawansowany pojazd pedałowy na świecie.

Raht Racer_2

Podobnie jak wzmacniacz dla gitary tak dzięki zastosowaniu specjalnej technologii, Raht wzmacnia siłę nacisku  pedałowania, moment obrotowy zostaje wykryty i pomnożony. Cała moc idzie do systemu, a wynik jest bardzo imponujący. Raht Racer może jechać tak szybko jak samochód.

Raht Racer_3

Ponadto, pojazd zapewnia bezpieczeństwo, chroni przed złą pogodą, zagrożeniami związanymi z jazdą w miejscach niedostatecznego oświetlenia, a dodatkowo zapewnia dużo miejsca np. na teczkę, komputer, narzędzia czy artykuły spożywcze.

Raht Racer_4

Raht Racer_5

Raht Racer_6

Źródło: http://www.rahtmobile.com/