Kupując samochód osobowy w firmie, musimy uwzględnić kilka kwestii, które mogą w przyszłości generować koszty. Przed dokonaniem wyboru zawsze powinniśmy sprawdzić przedmiotowe statystyki i oferty dla firm różnych marek. Dzięki przestudiowaniu rynku, często możemy trafić na atrakcyjne promocje, jak na przykład aktualna akcja Toyoty, pod nazwą Vat wraca bez krat.

Jako pierwsze kryterium wyboru auta firmowego warto uwzględnić wielkość samochodu. Warto przemyśleć, czy poszukujemy dużego samochodu dostawczego, czy kombi będzie wystarczające, a może wozić będziemy głównie teczkę, a parkować w zatłoczonym centrum – wtedy zdecydowanie praktyczniejszy okaże się zwinny kompakt typu Toyota Auris.large_avensis_night_21_dpl_2015_3-4-rear_blue

W kontekście kosztów i komfortu prowadzenia działalności niezwykle istotna jest niezawodność. W przedsiębiorstwach nieposiadających zapasowych pojazdów, każda usterka generuje koszty nie tylko związane z naprawami, ale również te z koniecznością zapewnienia transportu w alternatywny sposób, niesie również ryzyko nie wywiązania się z terminów.

Jednym z istotniejszych aspektów, które dotyczą kosztów eksploatacji pojazdu firmowego, jest wybór jednostki napędowej. Nowe auta na rynku oferują silniki benzynowe, diesla oraz napędy elektryczne, które zaczynają szturmem podbijać floty firmowe. Ich spalanie osiąga nieprawdopodobnie niskie poziomy, awarie przytrafiają się bardzo sporadycznie, a komfort i dynamika jazdy zachwycają. Każdego przedsiębiorcę stojącego właśnie przed wyborem nowego auta, zachęcamy do rozważenia hybrydy – prym wśród tego typu aut wiedzie Toyota, oferując wersje z dwoma silnikami (elektrycznym i benzynowym) w większości swoich modeli.

Duże oszczędności i dogodne warunki można uzyskać poprzez wyszukiwanie różnych promocji w firmach zajmujących się leasingiem. Ponadto leasing nie zaniża zdolności kredytowej i można wliczyć go w koszty przedsiębiorstwa. Bardzo dobre rozwiązania przedstawiła Japońska firma Toyota Business Smart Plan oraz Mercedes proponując CharterWay. Jest to model wypożyczania długoterminowego i zdejmuje z klienta obowiązek serwisowania pojazdu.

Źródło: http://www.furious.pl/