W muzeum Miraikan w Tokio, TeamLab stworzył niezwykłą, interaktywną instalację, która składa się z 2300 kwiatów. Zwisające z sufitu rośliny reagują na ruch zwiedzających, stwarzając wrażenie falującego lasu, morza kwiatów lub kwiatowego deszczu. Ten pływający ogród tętni życiem i kolorami. Widzowie zostają zanurzeni w morzu kwiatów, stając się częścią ogrodu.

Floating Flower Garden _4

Kwiaty wznoszą się i opadają, tworząc półkolistą przestrzeń wokół zwiedzającego i chociaż cała przestrzeń jest wypełniona kwiatami, widz może swobodnie poruszać się wszędzie tam, gdzie chce, gdyż wokół niego powstaje wolna przestrzeń. Jeśli kilku zwiedzających zbliży się do siebie, kopuły łączą się w jedną, dużą przestrzeń.

Floating Flower Garden _5

Pływający ogród narodził się z inspiracji ogrodami Zen, w których kapłani mogli połączyć się z naturą, stać się jej częścią. Podobne odczucia ma stworzyć to niezwykłe miejsce, oferując gościom unikalne doświadczenia zmysłowe. Zwiedzający zatapiając się w morzu pływających kwiatów zbliżają się do surowego piękna natury. Instalacja artystyczna TeamLab pozostawia niezatarte wrażenia nie tylko u miłośników sztuki. Wystawa została przedłużona do 10 maja ze względu na duże zainteresowanie zwiedzających.

Floating Flower Garden -3

Floating Flower Garden

Floating Flower Garden _2

Źródło: http://www.team-lab.net/en/all/art/ffgarden.html