Folkstone – miasto znane m.in. z popularnych festiwali artystycznych, postanowiło zwiększyć zakres przestrzeni miejskiej przeznaczonej dla sportów miejskich poprzez budowę wielopoziomowego skateparku. Zaprojektował go brytyjski architekt Guy Hollaway. Celem jest zachęcenie do aktywności fizycznej młodzieży i dzieci.

Sports Park_

Park ma być interesującym miejscem ćwiczeń przede wszystkim dla deskorolkarzy i rowerzystów BMX, ale będzie to także atrakcyjny obiekt dla miłośników jazdy na skuterze i wspinaczki. Ponadto, w budynku ma także powstać klub bokserski. Pomysł skateparku został zainicjowany przez miliardera Rogera De Hann, który ma nadzieję, że nowy budynek stanie się jedynym w swoim rodzaju centrum sportowym zwiększającym zaangażowanie młodzieży w społeczności.

Sports Park_2

Finalnym celem jest stworzenie niezapomnianych doświadczeń z dzieciństwa poprzez edukację, sport i rekreację oraz wykreowanie pozytywnych emocji wobec samego miasta. Skatepark ma zająć około 1000 metrów kwadratowych i ma być najlepszym w swoim rodzaju w regionie centrum rozrywki oferującym młodym mieszkańcom dostęp do ekscytujących przeżyć.

Sports Park_3 Sports Park_4

6

Źródło: http://www.guyhollaway.co.uk/