PRZYSTANEK WOODSTOCK to ogromny letni Festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą. Artyści występują w jego czasie na czterech scenach: Dużej, Małej, Pokojowej Wioski Kryszny i scenie ASP. Organizatorem Festiwalu jest FUNDACJA WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Pierwszy festiwal odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim.

Na każdym PRZYSTANKU WOODSTOCK występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Od kilkunastu lat Fundacja organizuje przesłuchanie chętnych zespołów, które chcą zaprezentować się przed ogromną publicznością. W związku z tym każda kapela (zarówno ta znana jak i debiutująca), może wysłać swoją płytę do nas swoją płytę. Do tej pory na PRZYSTANKU WOODSTOCK zagrały między innymi takie grupy: Hey, Dżem, Voo Voo, Pidżama Porno, T.Love, Raz Dwa Trzy…

grafa1

Bardzo ważnym elementem PRZYSTANKU WOODSTOCK jest Akademia Sztuk Przepięknych. Tam właśnie spotykają się autorytety, dziennikarze, ludzie telewizji i wielkiego świata, i rozmawiają z woodstockowiczami. O czym? O wierze, prawdzie, marzeniach, przygodach i arcyciekawych drobnostkach. Każdy rok, każde kolejne spotkanie to coraz większa publiczność i zainteresowanie. Nasze namioty ASP są w stanie pomieścić kilka tysięcy ludzi i nie zdarza się, żeby były puste.

 

Cel projektu

Pieniądze, dzięki którym organizowany jest PRZYSTANEK WOODSTOCK, pozyskiwane są dzięki sponsorom i środkom uzyskanym w ciągu całego roku. Oznacza to, że środki zbierane w ramach styczniowej kwesty są w całości przeznaczane na realizację tematu FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, czyli zakup sprzętu medycznego.

Od tego roku pragniemy dać Wam kilka możliwości wsparcia finansowego nas – organizatorów, by Woodstock był bardziej ekologiczny, miał jeszcze lepszą oprawę i zapewnioną infrastrukturę, która zapewni Wam maksimum komfortu. Im więcej wsparcia, tym więcej środków na np. dodatkowe toalety i prysznice! Ale! Projekt może być pełen fajnych niespodzianek, wszystko zależy od Waszego zaangażowania!

PW2014_Arek_Drygas_W (5)_Fotor

Możesz trafić pod samą scenę jeszcze przed PRZYSTANKIEM WOODSTOCK! Jak? To bardzo proste! Zarejestruj się w serwisie Wspieram.to i na stronie projektu wybierz z bocznego panelu, jaką kwotę chcesz od siebie dorzucić do organizacji PRZYSTANKU. Każde wsparcie nie tylko gwarantuje podziękowania od nas i opisaną nagrodę, którą będziesz mógł odebrać podczas festiwalu (Ramki na zdjęcia zaprojektowane przez Jurka czy Woodstock’owe marzenie do spenienia) ale i pojawienie się na stronie WIRTUALNY WOODSTOCK 2015!

PW2014_Arek_Drygas_8 (32)_Fotor

Organizatorem Festiwalu jest FUNDACJA WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Jurek – dyrygent Orkiestry i postać, która prowadzi, ogarnia cały Przystanek. To on rozmawia z ludźmi ze sceny, splata wszystkie koncerty w jedną opowieść, a ostatniego dnia nie jest już w stanie powiedzieć żadnego słowa. Nie ze względu na brak lotnej myśli, ale ze względu na gardło, które za każdym razem odmawia mu posłuszeństwa. I wszyscy gorąco na to liczą. Bo to właśnie słowa Jurka – prócz koncertów – sprawiają, że WOODSTOCK ma swój niepowtarzalny klimat.

 

ludziki

 

Źródło: https://wspieram.to/projekt/4852/wirtualny-woodstock-2015