Przeglądając całkiem niedawno poranną prasę, natrafiłem na artykuł dotyczący czytania książek przez nasze polskie społeczeństwo. Byłem mocno zaskoczony podanymi statystykami, z których wynikało, iż zaledwie 10 procent Polaków regularnie kupuje i czyta książki w papierowej formie. Coraz więcej z nas czyta na ekranach swoich komputerów i to nie tylko książki ale również prasę. Zaledwie kilka stron dalej podane były inne dane, z których wynikało, iż ponad 75 procent Polaków spożywa kawę, aby się obudzić lub zrelaksować.

W tym momencie spojrzałem na kubek ulubionej kawy stojącej tuż obok prasy oraz stertę książek, których fabuła wciągnęła mnie przez ostatni miesiąc i postanowiłem przypomnieć Polakom magiczne chwile spędzane z dobrą lekturą i kubkiem pysznej kawy w ręce. Kto wie, może chociaż w minimalnym stopniu mój projekt przyczyni się do zwiększenia statystyk wśród Polaków w kwestii czytania książek.

Opis projektu

Celem projektu Coffeeandbookbox jest dostarczenie świeżo palonej kawy z lokalnych mikro palarni (pierwszym partnerem jest Kaffee2009), co daje im dostęp do klientów na terenie całego kraju a Wam dostęp do najlepszych, staranie wyselekcjonowanych kaw. Książka jest dopełnieniem momentu a zarazem jego kluczowym elementem.

Wierzymy, że kawa jest jednym z największych na świecie i najbardziej przystępnych luksusów, dlatego chcemy wnieść taki luksus również do Twojego domu. Być może masz już swoją ulubioną kawę, a może tak jak spora część naszego społeczeństwa po prostu pijesz jedną z kaw dostępnych w sklepach nie zastanawiając się nad jej smakiem, aromatem oraz wyjątkowym zapachem. Dzięki nam, moment przygotowania oraz picia kawy diametralnie się zmieni.

Poznasz zupełnie nowe doznania smakowe, a aromat i zapach napoju będzie długo unosił się w powietrzu Twojego domu. Do tego wszystkiego dobra i wciągająca książka – takie połączenie zapewni Ci pełen relaks, chwilę tylko dla siebie i odcięcie się od otaczającego Cię wokół świata i codziennych problemów.

Coffeeandbookbox to pudełko z najlepszą świeżo paloną kawą z polskich mikro palarni oraz z najlepszą wyselekcjonowaną książką dostarczaną co miesiąc wprost pod Twoje drzwi.


Na coffeandbookbox składają się cztery zasadnicze części:

 • Kawa – mikro palarnie z całej Polski. Każda z niezależnych palarni w całym kraju ma unikalną kulturę i unikalny produkt i chcemy, abyście docenili ich sztukę tak jak my. Razem z baristami palarni dobierzemy dla Was odpowiednią kawę.
 • Książka – co miesiąc inny temat (mistrzowie literatury, biografia, nowość). Powody dla których warto sięgnąć po książkę? Proszę: stymuluje umysł, uspokaja, poprawia sen, pogłębia wiedzę, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, rozwija empatię itd.
 • Market – jeżeli któraś z kaw posmakuje ci wyjątkowo będziesz mógł ją zamówić oddzielnie.
 • Baza wiedzy – jesteśmy ukierunkowani na alternatywne metody parzenia kawy stąd poradniki, informacje o kawie i palarniach.

 

Jak to działa?

Coffeeandbookbox działa na zasadzie subskrypcji. Otrzymujesz boxa przez miesiąc, 3 lub 6zawsze w określonym terminie (pierwszy tydzień danego miesiąca). W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Za każdym razem masz szansę spróbować innej świeżo palonej, wyselekcjonowanej i dostarczonej przez współpracujące palarnie kawy z całego kraju. Również za każdym razem masz szansę doświadczyć niezwykłej przygody jaką jest czytanie najlepszej książki.

Co znajduje się w boxie:

 • kawa
 • książka
 • drip + filtry
 • magnes z instrukcją
 • np.: ręcznie robiona zakładka/podkładka pod kubek
 • sygnowany kubek
 • inne

Zawsze będzie to minimum 3 pełnowartościowych produktów.

Na cenę boxa składa się:

 • kawa
 • książka
 • pudełko
 • bibuła
 • obrandowanie
 • wypełniacz
 • konfekcjonowanie
 • wysyłka
 • dodatkowy produkt/produkty

Pomysł boxa subskrypcyjnego w świecie jest dość młody ale jak najbardziej wpisujący się wnajnowsze trendy i zyskujący na ogromnej popularności. W pewnym sensie box jestinnowacyjny, gdyż przed nami nikt w świecie nie wpadł na pomysł sprzedaży kawy i książki razem w modelu subskrypcyjnym. Wy jako pierwsi macie okazję tego doświadczyć. W najlepszym wydaniu oczywiście!

Dlaczego crowdfunding?

Zdecydowałem się na crowdfunding, ponieważ nie jestem w stanie samodzielnie niestety uzbierać minimalnej kwoty, aby ruszyć z realizacją projektu jeszcze przed świętami. W końcu to magiczny okres, kiedy chętniej choć na chwilę zatrzymujemy się w codziennym biegu, siadamy przy kominku lub w zaciszu własnego domu z głową pełną refleksji, z kubkiem kawy w ręku, a dzięki nam także z książką, która mamy nadzieję zmotywuje Was do znalezienia większej ilości czasu również po świętach na takie wyjątkowe chwile tylko dla siebie, dla przepysznej kawy i dobrej lektury.

Poprzez crowdfunding chcielibyśmy także poznać Wasze opinie na temat idei boxa Coffeeandbookbox. Czy taki pomysł sprawdzi się w Polsce? Czy sprawdzi się w Waszych domach? Każda opinia będzie dla nas bardzo cenna.

Ten projekt możesz wesprzeć tutaj: https://wspieram.to/CoffeeAndBookBox