PancakeBot to opracowana przez Miguela Valenzuela drukarka do naleśników, która umożliwia ich stworzenie w dowolnej dwuwymiarowej formie. To interesująca rozrywka kulinarna, z której może powstać coś smacznego i zabawnego. Urządzenie ma inspirować, bawić i wydobyć kreatywność zarówno u młodszych jak i u starszych.

PancakeBot_3Valenzuela chciał stworzyć maszynę ułatwiającą tworzenie niebanalnych naleśników i choć PancakeBot nie jest drukarką 3D to tworzy różne dwuwymiarowe kształty. Przyjazne dla użytkownika oprogramowanie pozwala zaprojektować naleśnika w łatwy sposób. Tak oto w zwykłym cieście możemy zobaczyć swoje ulubione dzieło sztuki lub postać, jakiś przedmiot, a nawet logo swojej firmy. Kiedy już wybierzemy obraz, możemy go zapisać na karcie SD, co umożliwia drukowanie stworzonych wcześniej obrazów.

PancakeBot

PancakeBot wykorzystuje system dozowania ciasta na dołączonej patelni, dostosowując jego grubość do wybranego projektu. Urządzenie służy zabawie, ale i rozwijaniu zainteresowań w inżynierii, programowaniu i produkcji żywności. Ile radości można sprawić swoim bliskim przygotowując tak nietypowe naleśniki. Możliwości są nieograniczone.

PancakeBot_

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/1853707494/pancakebot-the-worlds-first-pancake-printer?ref=category_popular