Czasy Wielkiej Chemii, w których obecnie przyszło nam żyć nie są szczytem marzeń o zdrowiu i dobrym, radosnym życiu. Nawet wszechobecne media dają sygnały, że powrót do natury jest jedyną drogą do równoważonego życia. Ostatnim hitem odkrytym nie tylko przez gwiazdy ekranu, ale coraz większą ilości ludzi jest sok z młodej trawy jęczmiennej.

Czym jest sok, a właściwie ekstrakt z młodego jęczmienia?
To prawdziwy, najlepszej jakości ciemnozielony wyciąg z młodej trawy jęczmiennej, która nie wytworzyła jeszcze tzw.”kolanka”, a tym samym nie zawiera glutenu. Sam ekstrakt uzyskiwany jest z wyciśniętego z kilkudniowych trawek jęczmiennych soku. Następnie jest od odparowywany w 31 st. C i proszkowany. Po zmieszaniu z wodą tworzy żywy, szmaragdowy napój, bez widocznych źdźbeł trawy. Nie zawiera też błonnika! (Uwaga na siano!)

Wyciąg z młodego jęczmienia stosowany jest przede wszystkim do odżywiania zmęczonego chemicznymi toksynami organizmu, ale także do oczyszczania z toksyn. Dzięki zawartości ogromnej ilości działających wzajemnie mikroelementów, witamin i enzymów, wspomaga nasze ciało do samoregeneracji i zdrowienia.

zt1

chceto2

Właściwości i skład  ekstraktu z jęczmienia

Młody jęczmień zawiera witaminy, które aktywują enzymy pomagające w prewencji chorób i stanów patologicznych. Ma wysoką zawartość beta karotenu, witaminy C, E i witaminy z grupy : B1, B2, B3, B6, biotyny, kwasu foliowego, kwasu pantotenowego i choliny, krewnej witaminy B. Na niedobory witamin cierpimy z powodu przewagi przetworzonej żywności i faktu, że niektóre nasze produkty żywnościowe tracą substancje odżywcze, zanim trafią na stół.

Jak stosować wyciąg z młodego jęczmienia?
Najlepiej pić dwa do trzech razy dziennie łyżeczkę do herbaty ekstraktu (zalecamy, aby łyżeczka nie była metalowa). Dzieciom wystarczy polowa dawki. Starsi ludzie, odwrotnie, powinni zwiększyć dawkowanie. Ludzie chorzy albo cierpiący na nadkwasotę mogą pomnożyć dawkę. Przed spożyciem należy rozmieszać proszek, a najlepiej zmieszać w szejkerze, ze szklanką wody, do pożądanej koncentracji. Gotowy roztwór można też dodać do soku owocowego lub warzywnego (przepisy na koktajle)

mlodyjeczmien14

Działanie pojawi się u każdego po różnym czasie. Rzadko kiedy zmiana nie nastąpi, jednak najczęściej zaczyna się po trzech miesiącach stałego stosowania. Ostrzeżenie: produkt jest niestabilny w wysokich temperaturach. Poprzez rozpuszczenie w wodzie cieplejszej niż 48 stopni Celsjusza niszczy się ważne substancje. Należy używać zimnej czy letniej wody i pić małymi łykami.

Objawy towarzyszące piciu prawdziwego soku z młodego jęczmienia.
Jedząc znane nam warzywa i owoce nie obawiamy się z ich strony niekorzystnego wpływu na nasz organizm, samopoczucie czy choroby. Podobnie jest z sokiem z jęczmienia. Jednak, organizm przyzwyczajony do chemicznego jedzenia, na zdrowy, naturalny pokarm może zareagować zdziwieniem. Objawami towarzyszącymi przy rozpoczęciu normalnego, zdrowego żywienia jest wzrost sił witalnych i dobrego samopoczucia, ale także  jeśli napój zaczną stosować ludzie z egzemami albo trądzikiem, mogą się tymczasowo pogorszyć symptomy. Objaw ten zwany „mengen” pojawia się także przy używaniu chińskich ziół. Ten (chociaż nieprzyjemny ) objaw sygnalizuje początek rozwiązywania problemów.

zielonetrendy22

Jaka jest różnica między syntetycznymi witaminami a zielonymi napojami?
Różnica między naturalnymi, a chemicznie wyekstrahowanymi witaminami i minerałami jest olbrzymia. W naturalnym pokarmie występuje wiele czynników i są one wzajemnie ze sobą powiązane, działają też holistycznie, czyli całościowo. Jeśli jemy taką żywność lub używamy uzyskanych z niej suplementów żywności, zyskujemy w ten sposób wszystkie czynniki, te znane nam, jak i dotąd nieznane. Jeśli w pożywieniu nie ma wszystkich znanych i nieznanych niezbędnych czynników, sztuczne witaminy wezmą je sobie prosto z ciała. Z początku możemy czuć się bardzo dobrze, jednak gdy tylko te czynniki „skończą się”, czujemy się gorzej niż przedtem. Działanie sztucznych witamin jest podobne do działania narkotyków – tylko stymulują ciało , ale go nie odżywiają.

odchudzanie

Dlaczego pijąc sok z jęczmienia chudniemy?
Produkty pochodzące z natury są najdoskonalszym pożywieniem dla naszego organizmu. Regulując zapotrzebowanie na ważne składniki budulcowe, wyrzucają ochotę na produkty zawierające niepotrzebne nam substancje, takie jak toksyny, barwniki, konserwanty, zbędne tłuszcze, cukry oraz wiele innych.
Nasze pożywienie zawiera olej i tłuszcz, łuskany ryz, biały chleb, rafinowany cukier w ilości, którą spala się w ciele bez resztek tylko z wielkim trudem. Jeśli spalanie nie funkcjonuje , substancje odżywcze pozostają nierozłożone i odkładają się w formie tłuszczu. Spalanie odbywa się za pomocą enzymów. Dzięki wsparciu enzymów pomagających w metabolizmie tłuszczów można redukować nadwagę. Aktywne składniki soku z młodych liści jęczmienia są lepszą alternatywą kontroli masy ciała niż sama dieta. Ekstrakt z trawy jęczmiennej zawiera ponad 20 zbadanych enzymów pozwalających doprowadzić ciało do normalnej wagi. Dzięki odżywionemu w ten sposób organizmowi spada zapotrzebowanie na ciągłe podjadanie. Organizm jest nasycony i nie domaga się słodyczy, ani dodatkowych porcji jedzenia, z którego mógłby czerpać składniki odżywcze. Ponieważ w produktach sklepowych składników odżywczych jest znikoma ilość, nasz organizm ciągle domaga się czegoś więcej. Jest ustawicznie głodny i szuka pomocy. Kiedy zostaje prawdziwie odżywiony, przestaje szukać. Dzięki temu przestajemy jeść niepotrzebne wypełniacze jelit i zaczynamy rzucać wagę.
Efekty, w zależności od ilości przyjmowanego soku z jęczmienia możemy uzyskać już po kilku tygodniach.

zt7

Uwaga na podróbki

Coraz bardziej popularny temat cudownych właściwości soku z młodego jęczmienia wykorzystywany jest też przez nieuczciwych sprzedawców, a nawet producentów, chcących tanim kosztem wzbogacić się na niewiedzy ludzi. Uważać należy na mieloną trawę jęczmienną oraz dobrze przyglądać się firmom sprzedającym zielone produkty.

Jak przygotować napój z młodego jęczmienia?

Przygotowanie napoju z ekstraktu z trawy jęczmiennej jest bardzo proste i zajmuje kilkadziesiąt sekund. Wystarczy wsypać proszek do wody i wstrząsnąć w dołączonym do produktu kubku lub innym shakerze.

Oto przepis, jak przyrządzić naturalny  sok z młodego jęczmienia:
– Przygotowujemy niewielki shaker (przy zakupie  jęczmienia, można domówić specjalny kubek)
– wsypujemy płaską łyżeczkę ekstraktu z młodego  jęczmienia
– dolewamy zimnej wody – do połowy kubeczka
– zamykamy dokładnie (żeby kliknęło)
– energicznie wstrząsamy, żeby powstała piękna  pianka

Więcej informacji: www.zielonetrendy.eu