Czy międzynarodowa flaga pomoże przyczynić się do bardziej jednolitej globalnej populacji?

To było coś, co Oskar Pernefeldt, student Kolegium Beckman of Design w Sztokholmie, w Szwecji, chciał zbadać. Czy stworzenie międzynarodowego projektu flagi w naszym skromnym galaktycznym domu sprawi, że ludzie na całym świecie zjednoczą się?

Projekt flagi jest prosty: 7 przeplatanych białych, okrągłych pierścieni na tle błękitnego oceanu – symbol, który Pernefeldt mówi, może oznaczać kilka rzeczy.

„Niebieskie pole oznacza wodę, która jest niezbędna do życia – również  oceany pokrywają większość powierzchni naszej planety”, opisuje Pernefeldt na jego stronie internetowej. „Pierścienie zewnętrzne kwiatu  tworzą koło, które mogłoby być postrzegane jako symbol Ziemi jako planety, a niebieska powierzchnia może reprezentować Wszechświat.”

„W zależności od tego kto sponsoruje podróż w kosmos, na planecie postawione są tylko flagi poszczególnych państw. Podróżujący  jednak nie są tylko przedstawicielami tylko ich własnych krajów. Są to przedstawiciele Ziemi. ”

Aby pomóc pobudzić naszą wyobraźnię, Pernefeldt ułożył zestaw wspaniałych wizualizacji, które pokazują, jak i gdzie ta flaga może być stosowana w dzisiejszym świecie.

kokoko kllkl kkkkkkk frgg flgg fll
Jako symbol Perenfeldt wybrał  „kwiat życia” .

Choć wydaje się, że nie ma planów dla agencji kosmicznych do korzystania z międzynarodowej flagi, projekt dodaje nadziei na przyszłość, bez narzuconych granic i podziału kulturowego i religijnego.